گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار قائم مقام وزارت خارجه سوییس با ولایتی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار قائم مقام وزارت خارجه سوییس با ولایتی

 علی اکبر ولایتی روز چهارشنبه با ایو رسیه قائم مقام وزیر خارجه سوییس در مرکز تحقیقات استراتژیک دیدار و در خصوص همکاری های دو جانبه و موضوعات منطقه ای به بحث و تبادل نظر پرداخت.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ادامه داد: این موضوع، در نقش آفرینی برخی کشورهای اروپایی از جمله سوییس که علاقه مند به حل و فصل مسالمت آمیز مسایل منطقه ای و ایجاد صلح و ثبات هستند، می تواند قابل استفاده باشد.
وی به تاثیرات خطرناک و دنباله دار گروه های افراطی و تکفیری برای امنیت جهانی اشاره کرد و گفت: به وجود آورندگان گروه های تروریستی، افراطی و تکفیری و حامیان آن ها با هدف ضربه زدن به برخی دولت های قانونی منطقه و تامین اهداف شوم و تفرقه افکنانه خود، به این اقدامات دست می زنند.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک یادآور شد: خطر این گروه ها محدود به منطقه نشده و هر از گاهی در اروپا و مناطق مختلف جهان، شاهد وقایع تروریستی هستیم که باید کشورهای جهان عزم جدی و اراده واقعی را برای مقابله با این جریانات به انجام برسانند.

**تسهیل در روند تعامل اروپا با ایران
قائم مقام وزیر خارجه سوییس هم ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و دریافت نقطه نظرات در مورد مسایل منطقه ای، ضرورت توجه به فرآیند تسهیل روند تعاملات کشورهای اروپایی با توجه به علاقه مندی آنان به توسعه همکاری با جمهوری اسلامی ایران را مورد تاکید قرار داد.


٢٠:٤٢ - 1395/08/07    /    شماره : ٤٢٠١٢٩    /    تعداد نمایش : ١٩٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران